DEN ZEMĚ 2015

"Do nebe"

 

Dne Země jsme oslavili opět společně!

Středisko volného času Ostrava – Zábřeh, příspěvková organizace statutárního města Ostravy pořádalo letos již osmým rokem Den Země, letos s podtitulem Do nebe, pro školní kolektivy a veřejnost městského obvodu Ostrava – Jih. Bylo co oslavovat a co si přát do dalších let. Pro děti školního i předškolního věku a pro širokou veřejnost byly po celý den připraveny aktivity ve spolupráci s mnoha organizacemi zabývajícími se environmentální a globální výchovou a osvětou. Opět nechyběla ani pódiová produkce.

Novinkou pro letošní rok byla kampaň Oblékáme hada Edu a také soutěž o nejzajímavěji vyzdobené kolo, koloběžku nebo odrážedlo.

 

Tato akce byla finančně podpořena statutárním městem Ostrava.

Věříme, že  k příležitosti Dne Země byl pro vás připraven pestrý a bohatý program a doufáme, že se vám všem tento den líbil.

 

Výsledky doprovodných soutěží

K příležitosti konání celosvětové akce Den Země, jsme si pro vás připravili několik mezinárodních soutěží. Všem, kteří se zúčastnili děkujeme za zaslané výtvory. Těšíme se na další ročníky.

 

Mezinárodní literární soutěž

Porota: ThLic: Césary A. Mizia, Dr., Starokatolický kněz, Kamil Kozelský, Autor fantasy povídek a účastník CKČ, Mgr. Jaroslav Šlehofer, psycholog a pedagog, dlouholetý skautský činovník a milovník sci-fi, fantasy a historické literatury.

Celkem bylo do soutěže zasláno 10 povídek.

 

Kategorie L1 - do 15 let

1. místo -  Nikola Nyklová - Osud anděla

2. místo -  Aneta Lindovská - Do nebe

3. místo -  Adéla Křemenová - Dopis do nebe

Cena poroty - Casey Pleskačová - Vzhůru do nebe

Kategorie L2 - od 16 do 21 let

1. místo - neuděleno

2. místo -  Adéla Marková - Do nebe

3. místo - neuděleno

Kategorie L3 - nad 21 let

1. místo -  neuděleno

2. místo -  neuděleno

3. místo -  neuděleno

 

Tabulka s bodovým a slovním hodnocením porotců ke stažení zde

Sborník vítězných povídek Do nebe ke stažení  zde 

 

Mezinárodní soutěž výtvarná a keramická

Porota: Mgr. Andrea Mičíková, Bc. Jarmila Smolová, Kristýna Tomečková

Celkem bylo do soutěže zasláno 450 výtvarných a 24 keramických prací.

Výtvarná část soutěže

1. kategorie (4-5 let).

1. místo -  Štěpán Kala – ZŠ Blansko 

2. místo - Kristýna Chodúrová – MŠ Komenského – Uherské Hradiště

3. místo - Jakub Rychtář – ZUŠ Kyjovice

Cena poroty za kolektivní práci - MŠ Lumumby

2. kategorie (6-8 let)

1. místo - Veronika Lazecká – ZUŠ Příbor

2. místo - Ondřej Redzina – ZUŠ Kyjovice

3. místo - Ivana Nývltová

Cena poroty - Anežka Čáslavská

Cena poroty za kolektivní práci - M. Kuzníková, E. Makyčová, Š. Březina – ZŠ Porubská

3. kategorie (9-11 let)

1. místo - Zuzana Hloušková – ZUŠ Blansko

2. místo - Jan Bažina – ZŠ Štramberk

3. místo - Magdaléna Blahutová – ZŠ Valčíka, Ostrava-Poruba

Cena poroty - Tomáš Navrkal – ZŠ Porubská

4. kategorie (12-15 let)

1. místo - Lucie Grobařová – Gymnázium Krnov

2. místo - Markéta Pelnářová

3. místo - Dominik Kubálek – Středisko volného času Ostrava-Dubina

Cena poroty za kolektivní práci - N. Kráslová, S. Gronová – ZŠ Porubská

Speciální kategorie

1. místo -  Tereza Rožánková – Beroun 

2. místo - Helena Balazsová – Mačkov

3. místo - Richard Horák - Praha

 

Keramická část soutěže

1. kategorie (4-5 let).

1. místo - neuděleno

2. místo - neuděleno

3. místo - neuděleno

Cena poroty - Viktorie Levá – SVČ Ostrava Dubina

Cena poroty za kolektivní práci - MŠ Králův Dvůr

2. kategorie (6-8 let)

1. místo - Kolektiv DDM Spirála – Praha

2. místo - Ema Neckářová – ZŠ Sokolská, Zborovice

3. místo - Dita Nováková – ZŠ Sokolská, Zborovice

3. kategorie (9-11 let)

1. místo - Nela Michalíková – SVČ Ostrava-Dubina

2. místo - Patrik Števko – ZŠ Sokolská, Zborovice

3. místo - Kristýna Dřímalová – ZŠ Sokolská, Borovice

4. kategorie (12-15 let)

1. místo - Nela Novotná – DDM Tábor

2. místo - Marek Pícha – DDM Spirála – Praha

3. místo - Kateřina Brázdilová – ZŠ Sokolská, Borovice

 

Mezinárodní fotografická soutěž

Porota: Michal Syn

Celkem bylo do soutěže zasláno 29 fotografií.

1. kategorie (do 12 let).

1. místo - Sára Horáková – Nové Město Nad Metují

2. místo - Robert Hopjan – Opava

3. místo - Adéla Duchatsová – Nové Město Nad Metují

2. kategorie (13-17 let)

1. místo - Julie Petrůjová

2. místo - Vojtěch Valenta

3. místo - Vojtěch Rydlo – Nové Město Nad Metují

3. kategorie (od 18 let)

Cena poroty - Darko Keteleš

 

Mezinárodní soutěž krátkého animovaného/hraného filmu GREENFEST

Porota: MgA. Martina Kornasová

Celkem bylo do soutěže zasláno ........

1. místo - Zapomenutí – Zuzana Čupová – SUŠ Ostrava

2. místo - Den pod psa – Zdeněk Pavelek – SUŠ Ostrava

3. místo - Volání divočiny – Hanka Bubáková – SUŠ Ostrava