Aktuality

Den Země 2017

13.04.2017 14:27
Jsme rádi, že letošního ročníku akce Den Země se zúčastní tyto organizace a školy: Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského z Ostravy-Zábřehu, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Salesiánský dům dětí a mládeže SHM Klub Ostrava-Zábřeh, OZO Ostrava s.r.o., ...

Už se to blíží !!

13.04.2017 10:18
Vážení přátelé a kamarádi Dne Země, už se Nám to pomalinku blíží. Den Země na téma Kořeny je za rohem, těšit se můžete na spoustu stanovišť a velice bohatý program po celý den, ukázky různých řemesel, ale také projekty základních, středních a vysokých škol z ostravského regionu. Takže nezapomeňte...

Informace k literární soutěži ZDE !!!

07.03.2017 10:54

Informace k greenfest soutěži ZDE !!

07.03.2017 10:54

Informace k fotografické soutěži ZDE !!!

07.03.2017 10:53

 

 Historie Dne Země

Historie Dne Země se začala psát roku 1970 v USA, kdy senátor Gaylord Nelson pověřil studenta Harvardovy univerzity Denise Hayesa organizací série environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit environmentální hnutí po celých Spojených státech. První Den Země slavil úspěch a ve Spojených státech vedl mimo jiné k založení Americké agentury pro ochranu životního prostředí a k přijetí Zákona o čistotě ovzduší, Zákona o čistotě vody a Zákona o ohrožených druzích.

V následujících letech se iniciativa Dne Země postupně šířila také do zahraničí. V roce 1990 byl Denis Hayes opět požádán o zorganizování environmentální kampaně, tentokrát na globální úrovni. Na celém světe se podařilo zmobilizovat asi 200 miliónů lidí ve 141 zemích. Akce vedla k nastartovaní iniciativ zaměřených na recyklaci a také pomohla připravit světové veřejné mínění na Summit Země v Riu de Janeiru, organizovaný o dva roky později pod hlavičkou Organizace spojených národů.

Miléniový Den Země v roce 2000 byl tematicky zaměřen na globální oteplovaní a čistou energii, a své akce během něj pořádalo asi 5000 environmentálních skupin z rekordních 184 zemí světa.

Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

22. duben tak můžeme považovat za výročí vzniku moderního environmentálního hnutí.

 

citováno ze stránek: htpp://www.denzeme.cz

 

Neoficiální vlajka Dne Země od Johna McConnella.

Neoficiální vlajka Dne Země od Johna McConnella

Akce je finančně podpořena statutárním městem Ostrava.

 

 

Spřátelené weby

 
 
 
 
 

 

TOPlist