Děkujeme, že jste podpořili Den Země

16.4.2013 Náměstí SNP

Středisko volného času Ostrava – Zábřeh, příspěvková organizace statutárního města Ostravy pořádalo letos již šestým rokem Den Země pro školní kolektivy a veřejnost městského obvodu Ostrava – Jih.

Pro rok 2013 jsme vybrali podtitul „Volání divočiny“. Den Země s tímto mottem měl upozornit širokou veřejnost na potřebu globální ochrany všech složek životního prostředí a zároveň probudit zájem o zachování těchto složek příštím generacím. Pro všechny návštěvníky Dne Země  své aktivity připraveny  městské organizace například OZO Ostrava s.r.o., Městská policie, Knihovna města Ostravy, ostravská střediska volného času a mnoho dalších. Svou činnost prezentovala také nezisková společnost ASEKOL s.r.o., která odměňovala všechny občany, kteří přinesli vysloužilé drobné elektrozařízení

Potěšilo nejen vystoupení a prezentace dětí základních a mateřských škol, představení odpadového kabaretu Ozíci společnosti OZO Ostrava, divadelní eko-představení Knihovny města Ostravy, prezentace ekologických a občanských sdružení, ekodílny, ekoateliéry a rukodělné činnosti pro děti, a mnoho zajímavých aktivit, soutěží a her, které si připravilo také pořádající Středisko volného času Ostrava - Zábřeh.

Tato akce byla finančně podporována statutárním městem Ostrava a vstup na celou akci byl zcela zdarma.

 

Věříme, že jsme k příležitosti Dne Země připravili pestrý a bohatý program a doufáme, že se vám všem tento den líbil.Už nyní se těšíme na daslší ročník Dnu Země.