Článek ze dne 16.4.2013 (Novinky.cz)

Den Země v Ostravě-Zábřehu předvedl, jak chránit přírodu i zdravě žít

Středisko volného času v Ostravě-Zábřehu v úterý uspořádalo tradiční setkání školních dětí a veřejnosti na oslavě Dne Země. Za Domem kultury Akord se prezentovala řada organizací ve svých stáncích - dětem i dospělým předváděly, jak chránit přírodu a jak zdravě a bezpečně žít.

hránit přírodu a jak zdravě a bezpečně žít.

Den Země v Ostravě - Zábřehu. 16.4.2013

 

Atraktivní program za krásného, slunečného počasí byl zahájen na prostranství za Domem kultury Akord v 9 hodin a potrvá do 16 hodin. Akce se koná v blízkosti Bělského lesa a tak může být splněno heslo dne: Volání divočiny. Programy a ukázky různých organizací a zájmových ekologických skupin, kroužků a škol by rády veřejnost upozornily na potřebu celosvětové ochrany všech forem života na Zemi.

Stánek zde má i Celní úřad ČR pro Moravskoslezský kraj. "Předvádíme zde s kolegou zabavená exotická zvířata a rostliny, které byly převáženy nedovoleným způsobem do naší republiky, nebo vyváženy do zahraničí. Bohužel mnoho těchto vzácných zvířat uhynulo. Proto dětem vysvětlujeme, co se nesmí dovážet, nebo vyvážet a proč," vysvětlila tisková mluvčí Celního úřadu ČR Pavlína Zdobnická.

Hlavní organizátorka ze Střediska volného času Ostrava-Zábřeh Lenka Červená představila účastníkům organizace, které se zde prezentují, a doprovodný program na improvizovaném pódiu.

Svůj stánek kromě Celní správy zde má i Městská police Ostrava, Knihovna města Ostravy, Střední průmyslová škola chemická, jejíž studenti dětem předváděli jednoduché pokusy.

Stánky otevřely rovněž základní školy, které prezentují celoroční ekologický program a nabízejí dětem různé zajímavé soutěže. Pěkný a atraktivní program nabídla firma OZO. Nenásilným způsobem pomocí odpadového kabaretu OZÍCI předvádějí dětem, jak správně třídit odpad.

Den Země v Ostravě-Zábřehu se díky velmi dobře připraveného programu a krásným počasím vydařil. V dalších dnech následují oslavy Dne Země ještě v Ostravě-Porubě a v Komenského sadech v centru Ostravy.

citováno z: https://www.novinky.cz/vase-zpravy/moravskoslezsky-kraj/ostrava-mesto/1227-16971-den-zeme-v-ostrave-zabrehu-predvedl-jak-chranit-prirodu-i-zdrave-zit.html

 

Reportáž ze dne 16.4.2013 (TV Polar)

Regionální zprávy POLAR › 16.04.2013 › 17:00

 

Reportáž ze dne 21.4.2013 (TV Fabex)

Oslavy Dne Země v Ostravě-Zábřehu

 

Reportáž ze dne 16.4.2013 (TV Polar)

EKO MAGAZÍN 24.4.2013